ÖZCAN KESGEÇ KABRİ BAŞINDA ANILDI!

20 Temmuz 2020, Pazartesi 645 Kişi

DİSK/Sosyal-İş Sendikamızın unutulmaz Genel Başkanı Özcan Kesgeç, vefatının 13. yıldönümünde Ankara Karşıyaka Mezarlığındaki kabri başında düzenlenen törenle anıldı.

20 Temmuz 2020 tarihinde gerçekleşen anmaya, DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, DİSK Yönetim Kurulu Üyeleri, Sendikamız Genel Yönetim, Genel Denetleme, Genel Disiplin Kurulu Üyeleri, Şube Yöneticileri, Üyelerimiz, Sendikamız Emekçileri, DİSK Ankara Bölge Temsilciliği, DİSK’e bağlı Sendikaların Yöneticileri, Özcan Kesgeç’in mücadele arkadaşları ve Türkiye İşçi Partisi’nden yoldaşları katıldı.

Törende konuşan Sosyal-İş Genel Başkanı Mustafa Ağuş, Özcan Kesgeç’in sendikal mücadelesine değinerek sözlerini şöyle sürdürdü; "Sevgili Genel Başkanım, ülkemiz ve dünya Covid-19 salgını nedeniyle zor günlerden geçmektedir, kapitalistlerin, kâr hırsı bilim düşmanı tavırları en çok işçi sınıfını etkilemektedir.  Sendikamız tüm zorluklara rağmen sizin ilmek ilmek ördüğünüz demokratik, sınıf ve kitle sendikacılığı ilkesi doğrultusunda her türlü zorlukla mücadelesini sürdürecektir. Başkanım sendikamız emin ellerde, ışıklar içinde uyu" ifadelerini kullandı.

Mustafa Ağuş’dan sonra söz alan DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu; "Her yıl gerçekleştirdiğimiz bu anmalarımız DİSK açısından son derece önemli, hep söylediğimiz bir şey vardır, DİSK’in geleneği, DİSK’in geçmişi aslında geleceğimizdir. Biz bu anmalarda geçmişte DİSK’i kuran, DİSK’i en zor koşullarda var eden ve bizlere emanet eden büyüklerimizin huzurunda aslında geleceğimizi konuşuyoruz. Onların bize bıraktıkları emaneti geleceğe taşıma sorumluluğunu yerine getirirken, onların davranışları ve bize bıraktıkları değerler yolumuzu aydınlatıyor" diyerek sözlerini tamamladı.

Anmada yapılan konuşmalarda, Özcan Kesgeç’in mücadelesi anlatılarak, ülkemizin ve mücadelemizin zorlu koşullardan geçtiği ve bu zorlukların ancak birlikte mücadele ile aşılabileceğine özel vurgu yapıldı.

Tören, Kesgeç’in mezarına karanfiller bırakılmasıyla sona erdi.