İSTANBUL ŞUBEMİZİN OLAĞANÜSTÜ GENEL KURULU TAMAMLANDI!

21 Haziran 2021, Pazartesi 1.895 Kişi

 

İSTANBUL ŞUBEMİZİN OLAĞANÜSTÜ GENEL KURULU TAMAMLANDI!


 
Sendikamız İstanbul Şube Olağanüstü Genel Kurulu, 17.06.2021 tarihinde İstanbul’da gerçekleşti.

Genel Kurul Divan Başkanlığına Mehmet Ali Selçukkaya, Başkan Yardımcılığına Şengül Sert, Divan Üyeliklerine ise, Hamit Han ve Özlem Teber oybirliği ile seçildiler.


Divan seçiminden sonra Başkan adayı İlhan Ağırbaş söz aldı; 

 

 

“-Bizler İstanbul Şube olarak milyonlarca emekçinin çalıştığı hizmet sektörünü temsil ediyoruz. İstanbul’da işler hiç kolay değil. 81 il içerisinde sendikalaşma oranı olarak İstanbul 78. sıradadır. Hizmet sektöründe de işler iyi değil, Türkiye’de sendikalaşma oranı %10 ama sektörümüzde %4’ü güç bela geçiyor. 20 sektörün içerisinde sondan üçüncüyüz. 

Bizler, örgütsüz milyonların sendikası olmak için yola çıkıyoruz.” 
 
Ağırbaş; “-Bizim birinci işimiz örgütlenme olacak. Bunun için gönüllülük esasına dayanan, tüm üyelerimizin katılımına ve desteğine açık olan örgütlenme komisyonu oluşturarak sendikamızı daha da büyüteceğiz. Hep beraber dayanışmayla, yeni hedeflerin peşinden koşacağız. Yaşasın işçilerin birlik, dayanışma ve mücadelesi” diyerek sözlerini tamamladı.


Daha sonra söz alan Sendikamız Genel Başkan Vekili Celal Uyar; Sendikamızın içinden geçtiği süreci paylaşarak, sözlerini şöyle sürdürdü.

 

 

 “-Son altı ay içerisinde büyük bir saldırı ile karşı karşıya Sendikamız, geleneğinden aldığı güç ile bu çok boyutlu saldırının üstesinden gelmeyi başardı. 


Sendikamız, yenilenen kadrolarıyla yeni atılımların eşiğindedir. 

Önümüzdeki süreç; tüm işçi sınıfının dostlarına, demokrasi güçlerine, üyelerimizin yaratıcı enerjisine çok fazla ihtiyaç duyacağımız bir dönemdir. 

Sosyal-İş, işkolumuzun “Maden-İş’i " olmaya adayıdır. Bu hepimizin eseri olacaktır." İfadelerini kullandı.

Genel Başkan Vekilimiz Celal Uyar, Sendikamızın ileriye dönük örgütlenme çalışmalarına da değindi. 

“-Önce kendimizi daha sonra temsilcilerimizi örgütleyerek, var olduğumuz, toplu sözleşmemizin olduğu işyerlerimizde yeniden örgütlenerek, hep birlikte yeni işyerlerine tüm gücümüzü vererek sendikamızı hak ettiği yere getireceğiz. İşkolumuzdaki tüm işyerleri örgütlenme hedefimiz içerisinde olacaktır,” diyerek sözlerini tamamladı.


Konuşmalarının tamamlanmasıyla Olağanüstü Genel Kurul seçim gündemine geçti.

 

 

İlhan Ağırbaş Şube Başkanlığına seçilirken, Yönetim Kuruluna Emin Çırakoğlu, Mehmet Yoleri, Özlem Teber, Nuriye Eroğlu, Denetim Kuruluna; Yılmaz Bozkurt, Oktay Avcı, Burhan Yağızoğlu, Disiplin Kuruluna ise; Tülin Kenanoğlu, Şengül İşçi, Figen Sağlık seçildiler.