LUGANSK HALK CUMHURİYETİ SENDİKALAR FEDERASYONU'NDAN ÇAĞRI!

23 Şubat 2022, Çarşamba 1.497 Kişi

KARDEŞ SENDİKALARA VE DÜNYA KAMUOYUNA ÇAĞRI

LUGANSK HALK CUMHURİYETİ SENDİKALAR FEDERASYONU

Donbass’taki savaşı durdurmak için Dünya Sendikalar Federasyonuna  üye  kardeş sendikalarımızın  daha fazla  dayanışmasına ve ortak mücadelesine ihtiyacımız var.!

Lugansk  Halk Cumhuriyeti Sendikalar Federasyonu dünya kamuoyunu Donbass’taki savaşı durdurmaya çağırıyoruz.!

Kiev Hükümeti tarafından 2014 yılında  Donbass halkına karşı başlatılan baskı ve işgal halen devam etmektedir. Yedi yıldır Donbass toprakları  Ukrayna  işgalci güçleri tarafından bombalanmaya devam ediyor. İşgalci güçlerin toprakları bombalamasının yanı sıra ülke içindeki sabotaj ve provokasyonlar sonucunda binlerce savunmasız vatandaşımız hayatını kaybetti. Yüzbinlerce insan evini, ve ülkesini terk etmek zorunda kaldı.

Son birkaç gündür, Ukrayna hükümeti tüm uluslararası antlaşmalara ve dünya kamuoyunun tepkisine rağmen  ülkemizi bombalamaya ve sınırlarımıza asker yığmaya devam etmektedir. Saldırgan Ukrayna bunlarla da yetinmiyor. Ülke içinde sabotaj faaliyetlerini sürdürmektedir.

Bunca yıldır uluslararası kamuoyunu   Donbass’taki masum sivillerin ölümü konusunda dikkatlerini çekmeye çalışıyoruz. Bugün çatışmanın sona ermesini ve halkımızın yaşam ve özgürlük hakkının korunmasını talep ediyoruz.

SUSMAK SUÇTUR

Kiev,  sadece ABD, NATO ve müttefiklerinin elinde bir kukladır. Kiev, sahiplerini memnun etmek için savaşı körüklüyor. Ve Dombass’ı işgale hazırlanıyor. Ve bu kanlı çılgınlık ABD, AB ve NATO’nun rızası ve suç ortaklığıyla gerçekleşiyor.

Lugansk Halk Cumhuriyetleri Sendikalar Federasyonu, Kiev yetkililerinden ve onların patronlarından kanlı planlarına ve kanlı çılgınlıklarına son vermeye çağırıyoruz.

BİLİNMELİDİR Kİ;

Bizler ailelerimizi, evlerimizi ve topraklarımızı kanımızın son damlasına kadar savunmaya hazırız.

Kukla Kiev yönetimine  sesleniyoruz; altına imza attığın Minsk antlaşmasına uy!

Tüm uluslararası demokratik kurumlara, insan hakları savunucusu kuruluşlara, sendikalara, toplumsal ilerleme güçlerine sesleniyoruz:

Eyleme geç ve savaşı durdur!

Savaşı durdur!

Bunu ancak ortak gücümüzle başarabiliriz!

Donbass Halkını Saldırgan Ukrayna Ordusundan Kurtarın

 Lugansk Halk Cumhuriyeti Federasyonu