ÖZCAN KESGEÇ MEZARI BAŞINDA ANILDI!

28 Temmuz 2022, Perşembe 582 Kişi

 

ÖZCAN KESGEÇ MEZARI BAŞINDA ANILDI!

Sendikamızın unutulmaz Genel Başkanı Özcan Kesgeç, vefatının 15. yılında mezarı başında düzenlenen törenle anıldı. 

Anmaya, DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, DİSK Genel Sekreteri Adnan Serdaroğlu, DİSK Yönetim Kurulu Üyesi Seyit Aslan, DİSK Ankara Bölge Temsilcisi Tayfun Görgün, DİSK’e bağlı sendikaların Başkanları ve Yöneticileri, Özcan Kesgeç’in mücadele arkadaşları, Türkiye İşçi Partisi’nden yoldaşları, üyelerimiz ve Sosyal-İş Sendikası emekçileri katıldılar.

Anma, Özcan Kesgeç ve sınıf mücadelesinde yaşamını yitirenler için bir dakikalık saygı duruşuyla başladı.

Törende konuşan Sendikamız Genel Başkanı Celal Uyar, işçi sınıfının yaşadığı sorunlara değinerek sözlerini şöyle sürdürdü.

 “- İşçi sınıfının politika önderliği olmadığı sürece sınıfın sorunlarının çözülmeyeceğini bizler biliyoruz. Bu sorunları aşmamız için işçi sınıfının daha güçlü örgütlenmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Daha sonra söz alan DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu;

“-Bugün Özcan başkanımızın aramızdan ayrılışının yıldönümünde yine onu anmak için bir araya geldik. Bu anmalar bir geleneği yaşatmak, bir geleneği geleceğe taşımak ve DİSK’in işçi sınıfı mücadelesinin önümüzdeki dönemine ilişkin adımlarımızı belirlemek açısından bizim için anlam taşıyor. 
Özcan başkan hepimizin ilk gençlik yıllarında sendikal mücadeleye adım attığımızda bize örnek olan sendikal kişiliklerden biriydi. Onların mücadelesini, birikimini DİSK’in ilkeleri çerçevesinde geleceğe taşımak bugün bizim sorumluluğumuz. Bize bıraktıkları deneyim, birikim, değim yerindeyse miras. Bugün içinden geçtiğimiz zor süreçte bizim yolumuzu aydınlatmaya devam ediyor. Onların anısı önünde saygıyla eğiliyoruz”
diyerek sözlerini tamamladı. 

Konuşmaların ardından tören, Kesgeç’in mezarına karanfiller bırakılmasıyla sona erdi.