15-16 HAZİRAN'IN 50. YILINDA KADIKÖY YOĞURTÇU PARKINDA TOPLANDIK

15 Haziran 2020, Pazartesi 809 Kişi

15-16 HAZİRAN'IN 50. YILINDA SENDİKAL HAK VE ÖZGÜRLÜKLERİMİZ İÇİN KADIKÖY YOĞURTÇU PARKINDA TOPLANDIK!

 

Konfederasyonumuz DİSK, Türkiye işçi sınıfı tarihinin en büyük işçi direnişlerinden biri olan 15-16 Haziran Direnişi’nin 50. Yıl dönümünde Kadıköy Yoğurtçu Parkında basın açıklaması ve anma etkinliği düzenledi.

Sendikamız İstanbul Şube Yönetim Kurulu Üyeleri ve çok sayıda üyemizin katıldığı etkinlik 50 yıl önce yitirdiğimiz işçi arkadaşlarımız için saygı duruşu ile başladı.

Konfederasyonumuz DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu yapmış olduğu konuşmasında: “15-16 Haziran yalnızca anılması gereken bir “tarih” değil, işçi sınıfının elini kolunu bağlama girişimine karşı bir itiraz, sendikal hak ve özgürlüklerini savunma direnişidir.

15-16 Haziran işçilerin DİSK’e sahip çıkma direnişidir. 15-16 Haziran DİSK tarafından iradi biçimde örgütlenmiş bir direniştir” ifadelerini kullandı.

Kıdem Tazminatına el uzatılmasına da değinen Çerkezoğlu: “15-16 Haziran Direnişi'nin ışığında, bize çocuklarımızın emaneti olan, geleceğimiz olan kıdem tazminatımıza sonuna kadar sahip çıkacağız! Hodri meydan!" diyerek sözlerini tamamladı.

Konuşmaların tamamlanmasıyla DİSK Korosu sahne aldı.

15-16 Haziran'ın 50. yılında yeni bir toplumsal düzen için inadına sendika, inadına DİSK!