DSF’DEN DAYANIŞMA ÇAĞRISI!

07 Şubat 2023, Salı 347 Kişi

 

DSF’DEN DAYANIŞMA ÇAĞRISI!

6 Şubat 2023 tarihinden Türkiye’nin Kahramanmaraş ilinde 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde iki yıkıcı deprem meydana geldi. Deprem Türkiye’nin Kahramanmaraş, Gaziantep, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Kilis, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay illeri ile Suriye’nin Türkiye ile sınır yerleşim bölgelerinde büyük can ve mal kaybına neden oldu. Şimdiden açıklanan rakamlara göre binlerce insan hayatını kaybetti. On binlerce insan yıkık binaların altında kurtarılmayı beklemektedir. Her geçen dakikada can kayıpları artmaya devam etmektedir.

DSF yaptığı açıklamada, depremde hayatını kaybeden Türkiye ve Suriye işçi ve emekçilerin ailelerine başsağlığı diler. Ayrıca dünyadaki tüm üyelerimizin Türkiye ve Suriyeli kardeşlerimizle dayanışma içinde olacağını ilan etti.  

Dünya Sendikalar Federasyonu Avrupa Bölge Ofisi’nin Türkiye ve Suriye’de depremden etkilenen sınıf kardeşlerimiz ve emekçilerle dayanışma ve etkin bağış kampanyası düzenlemekle görevlendirdi. Yardım kampanyasında toplanan temel ihtiyaç maddeleri ve yardımların Türkiye ve Suriye’deki üye sendikalarımız öncülüğünde ihtiyaç sahiplerine önemini belirtti.

Türkiye'li ve Suriye'li sınıf kardeşlerimizin zor gününde her türlü dayanışmayı örgütlemek proletarya enternasyonalizmin temel gereğidir denildi.