SOSYAL-İŞ DERGİ YENİLENEN YÜZÜ VE İÇERİĞİ İLE SİZLERLE!

21 Temmuz 2020, Salı 791 Kişi

SOSYAL-İŞ DERGİ YENİLENEN YÜZÜ VE İÇERİĞİ İLE SİZLERLE !

 Sendikamız dergisi yenilenen yüzü ve zengin içeriğiyle yayımlandı.

Dergimizde Covid-19 belirli başlıklarda ele alınarak dosya konusunu oluşturuyor.

Namık Kemal Üniversitesi’nden  Araştırma Görevlisi Dr. Denizcan Kutlu hocamız "Bir Sınıf Sorunu Olarak Covid-19, Covid-19 Salgını ve Türkiye’de Yeni Eşitsizlikler" başlıklı yazısı ile sürece sınıfsal bir perspektifle yaklaşırken, UNI Küresel Sendika Ticaret İşçileri Departmanı Koordinatörü Onur Bakır hocamız "Küresel Salgının Gösterdikleri, Yeni Bir Örgütlenme Atağına Doğru" yazısında pandeminin küresel etkileri ve önümüzdeki döneme dair ışık tutuyor.

Türk Eczacıları Birliği İşyeri Sendika Baştemsilcimiz ve aynı zamanda eczacı olan Erdal Kart, salgını başka boyutu ile sağlık sistemi ve neoliberal politikalar ilişkisi içinde "Sahi Çöken Sağlık Sistemi mi?" başlığındaki yazısı ile irdeliyor.

Sendikamız Araştırma Dairesi toplumların salgın tarihçesini, en sade şekilde ve efektif olarak dergide anlatırken,  Hukuk Dairemiz çok tartışılan bir konu hakkında sendikamızın görüşünü ifade ediyor bu sayımızda "Covid-19 Meslek Hastalığı ve İş Kazası Kapsamında mıdır?"

Emek yaşamının en sıcak tartışmalarından biri olan Kıdem Tazminatı konusunda, Tamamlayıcı Emeklilik Sistemi adı altında yapılmaya çalışılan saldırılar, DİSK’in görüşleri ve Kıdem Tazminatının nasıl yok edilmek istendiği dergimiz sayfalarında.

Şanlı direniş 15-16 Haziran’ın 50. Yıldönümünü yaşayanların ağzından dergimiz sayfalarından okuyabilirsiniz.

Ayrıca Toplu Sözleşmeler,  1 Mayıs, 8 Mart, Denizler, Soma ve birçok güncel konu dergimiz içinde siz okuyucularımızla buluşmayı bekliyor.

Sendika dergimizi Genel Merkez ve Şubelerinden temin edebilirsiniz.