KOD-A BİLİŞİM'DE SENDİKAL HAKLARA SAYGI ÇAĞRISI

Paylaş

Kod-A Bilişim'de işveren, işten atma, sürgün, yöneticilerin üyelerimizi tehdidi ve baskılara karşı eylemle uyarıldı.

İşyeri önünde gerçekleştirilen eylemde, Kod-A işvereni sendikal haklara ve işçi iradesine saygı duymaya davet edilirken, sendikanın diyaloga hazır olduğu, aksi takdirde mücadelenin güçlenerek süreceği kaydedildi.

 

Kod-A bilişimde bir süredir devam eden örgütlenme çalışmaları sonucunda işçiler, sendikamızda birleşmiş, ÇSGB'den çoğunluk tespit belgesi taraflara ulaşmıştı. Bunun ardından işveren, işçiler üzerinde çeşitli baskı uygulamalarına başlamıştı. Kod-A Bilişim'de işveren, işten atma, sürgün, yöneticilerin üyelerimizi tehdidi ve baskılara karşı eylemle uyarıldı. Bugün (26 Eylül) İzmir'de yapılan uyarı eylemine 250'yi aşkın işçi katılırken, Sendikamız Genel Başkanı Metin Ebetürk işçilere seslendi.

BASKILAR SON BULSUN, HAKLARA SAYGI GÖSTERİLSİN

Sendikamızın çözüm için masaya hazır olduğunu vurgulayan Ebetürk, işvereni yaptığı işten atma, sürgün, yöneticilerin işçileri tehdidi ve baskılardan vazgeçmeye, sendikal haklara  ve işçilerin özgür iradesine saygı göstermeye davet etti. Ebetürk, "Kod-A işverenini bir kez daha görüşmeye davet ediyoruz. İşveren bu çağrımıza yanıt vermezse, bugün mesai saati sonuna kadar Sendikamızla görüşerek çözüm yolunu açmazsa, yarın Kod-A'da yaşananları tüm kamuoyu ile paylaşacağız" dedi.

DİYALOG İÇİN MASAYA OTURMA ÇAĞRISI

Diyalog için işverene görüşme çağrısı yapan Ebetürk, işveren bugün bu yönde bir adım atmazsa, yarın İzmir ve İstanbul'da basın açıklamaları yapılarak konunun kamuoyu vicdanına taşınacağını kaydetti. Ebetürk işvereni "Biz bu sorunu masada, diyalogla çözme taraftarıyız. Bugün ilk eylemimizi yaptık. Eğer işveren diyaloga yanaşmazsa her türlü eylem ve etkinliği yaşama geçireceğiz" şeklinde konuştu. Anayasal haklara saygı gösterilmesini isteyen Ebetürk, işvereni diyalog masasına oturmaya davet etti.

Paylaş