METRO GROSMARKETLERDE GREV KARARI İLANI YAPILDI

Paylaş

Sendikamız ile Metro Grosmarket arasında süren 6. Dönem Toplu İş Sözleşmesi'nde anlaşma sağlanamaması üzerine sendikamız grev kararı almıştı.

Alınan grev kararı bugün (25 Ağustos) tüm Metro Grosmarket mağaza ve depolarında ilan edilerek grev kararı işyelerine asıldı.

 

Sendikamız ile Metro Grosmarket arasında süren 6. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması, arabulucu sürecinden de anlaşma çıkmaması üzerine senidkamız Grev Kararı almıştı. Alınan grev kararı bugün (25 Ağustos) tüm Metro mağaza ve depolarında ilan edilerek, grev kararı işyerlerine asıldı.

NE OLMUŞTU?

Sendikamız ile Metro Grosmarket arasında süren 6. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri 31 Mart 2016 tarihinde başlamış, gerçekleştirilen görüşmelerde 41 madde üzerinde anlaşma sağlanmıştı. Ancak parasal hakları düzenleyen bazı maddeler üzerinde anlaşma sağlanamamış, bunun üzerine yaşanan arabulucu sürecinden de anlaşma çıkmamıştı. Bunun üzerine sendikamız, Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Yasası uyarınca grev kararı almıştı.

Alınan grev kararı bugün tüm Metro mağaza ve depolarında çalışan üyelerimiz tarafından ilan edilerek grev kararı işyelerine asıldı.

EBETÜRK: İŞVERENİ KAZANILMIŞ HAKLARIMIZA SAYGI GÖSTERMEYE DAVET EDİYORUZ

Sendikamız Genel Başkanı Metin Ebetürk, anlaşmazlığın ikramiyelerin 2015 yılı ücretlerine giydirilerek ortadan kaldırılmasına yönelik işveren teklifinden dolayı çıktığını belirterek, ikramiyelerin 11 yıllık kazanılmış bir hak olduğunu söyledi. Toplu sözleşme sürecinin adaletli bir şekilde sonuçlandırılmasını arzuladıklarını vurgulayan Ebetürk, "Metro Grosmarket işverenini kazanılmış haklarımıza saygı göstermeye davet ediyoruz" dedi. Ebetürk, "Haklarımızı geriye götürmeyecek, adilane teklifleri her an müzakere etmeye hazır olduğumuzun bilinmesini isteriz" şeklinde konuştu.

 

Paylaş