SENDİKAYA ÜYELİK

Paylaş

7 Kasım 2013 tarihi itibariyle, sendika üyeliklerinde Noter şartı kaldırılmış, sendikaya üyelikler E-Devlet üzerinden gerçekleştirilmeye başlanmıştır.

 SENDİKAMIZA ÜYE OLMAK İÇİN ŞU YOLLARI İZLEMELİSİNİZ:

A) 1. YÖNTEM:

1- Öncelikle, E-Devlet şifreniz yoksa herhangi bir PTT'den, 2 TL karşılığında E-Devlet şifrenizi almanız gerekmektedir.

2- E-Devlet uygulamasının yer aldığı www.turkiye.gov.tr adresine girilir ve bu sayfada sağ üstte yer alan "Sisteme Giriş" tuşuna tıklanarak giriş sayfası açılır. Size verilen şifrenizi kullanarak giriş yapılır ve açılan sayfadan "e-Hizmetler" tıklanır.3- Açılan sayfadan "Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı"na ait başlık bulunur. Bu başlık altında "İşçi Sendikaları Üyelik İşlemleri" bağlantısına tıklanır.4- Açılan sayfada üye olabileceğiniz sendikaların bir listesi bulunur. Buradan "SOSYAL-İŞ"İ seçerek, aşağıda bulunan "Üyelik Başvurusu" tuşuna tıklanır. Açılan sayfada ilgili alanlar doldurularak "Başvur” tuşuna tıklanır.


5- Yukarıdaki son işlemden başka bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Üyeliğinizin sendika tarafından onaylanmasını beklemeniz gerekmektedir.

 
B) 2. YÖNTEM:

1- Öncelikle, E-Devlet şifreniz yoksa herhangi bir PTT'den, 2 TL karşılığında E-Devlet şifrenizi almanız gerekmektedir.

2- Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak doğrudan Sendika Üyelikleri ile ilgili sayfaya gidebilirsiniz (Önce giriş yapmanızı isteyecektir. Giriş yaptıktan sonra ilgili sayfa açılır)

https://www.turkiye.gov.tr/csgb-isci-sendikalari-uyelik-islemleri

3- Açılan sayfada üye olabileceğiniz sendikaların bir listesi bulunur. Buradan "SOSYAL-İŞ"İ seçerek, aşağıda bulunan "Üyelik Başvurusu" tuşuna tıklanır. Açılan sayfada ilgili alanlar doldurularak "Başvur” tuşuna tıklanır.

4- Yukarıdaki son işlemden başka bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Üyeliğinizin sendika tarafından onaylanmasını beklemeniz gerekmektedir.

Paylaş